S.S.S.
 • Trafik poliçemden arabamdaki hasarları karşılayabilir miyim?

  Trafik poliçesi bir kaza nedeniyle sadece kazaya karışan diğer araç ve kişilere verdigimiz bedeni ve maddi zararları karşılar. Aracımızda olan hasarları karşılayan sigorta Kasko'dur.

 • Zorunlu trafik sigortasinin teminatlari nelerdir?

  Araç ve Kaza Başına Maddi, Kişi ve Kaza Başına Sağlık Giderleri, Kişi ve Kaza Başına Sakatlanma ve Ölüm

 • Trafik sigortası kaza sonucundaki tedavi masraflarımı karşılar mı?

  Trafik Sigortası karşı tarafa verdiğiniz bedeni ve maddi zararları kapsar.

 • Ticari taksilerin trafik sigortası primi neden yüksektir?

  Primler her bir araç cinsinin hasar ve prim toplamlarına göre ayrı ayrı tespit edilir ve her şirketin primi farklı olabilir. Bu sebeple ticari taksilerin primi otomobilden daha yüksektir seklinde bir genelleme yapılmasi dogru değildir.

 • Trafik Sigortası manevi tazminat taleplerini karşılar mı?

  Trafik Sigortası manevi tazminat taleplerini karşılamaz.

 • Motorlu aracın kazaya karışıp karışmaması Trafik sigortasının primini etkiler mi?

  Evet, etkiler. Sigorta şirketleri (link) Trafik Sigortasi Tarife ve Talimatlarında belirtilen basamak ve oranlara göre hasarsızlık indirimi veya prim artırımı uygulamasi yaparlar. İşleten sıfatıyla ilk kez trafiğe çıkacaklar için dördüncü basamaktan prim uygulanır.

 • Sigortalıya dava açılması halinde, bu giderler trafik sigortası kapsamında mıdır?

  Evet. Dava masrafları ile avukatlık ücretleri, poliçe limitleri ile sınırlı olmak kaydıyla trafik poliçesi kapsamındadır. Meydana gelen hasarda sigortalının kusuru yoksa ve yine de açılan bir dava varsa, Trafik sigortasi bu masrafları da kapsar.

 • Trafiğe ilk kez çıkan araçların poliçeleri hangi kademeden tanzim edilir?

  Trafiğe ilk kez çıkan araçlara (0 km. veya yeni tescil) prim arttırımı ya da indirimi uygulanmayan basamaktan poliçe tanzim edilir.

 • Trafik sigortası primleri bütün şirketlerde aynı mıdır?

  Trafik sigortasında primler her sigorta şirketi tarafından serbestçe belirlenir.

 • Aracımın tescil tarihi üzerinden 15 gün geçti . Gün geçti diye zamlı prim mi ödeyeceğim ?

  Tescil tarihinden itibaren 30 güne kadar herhangi bir zamlı prim alınmaz. Geçen her 30 gün için % 5 zamlı prim uygulanır. Gecikme zammı % 50 ile sınırlıdır.

 • Aracımı sattım, yeni alıcıya trafik sigorta poliçem devir olabilir mi?

  Trafik poliçelerinde araç satışı olduğu zaman poliçe yeni alıcıya geçmez. Araç sahibi mevcut poliçesini iptal ettirir ve kalan gün kadar prim iadesini alır. Yeni alıcı kendi adına aracın tescil tarihine göre yeni bir poliçe tanzim ettirir.

 • Evimin önünde park halinde duran aracıma birisi vurup kaçmış, ne yapmam lazım?

  En yakin polis yada jandarma karakoluna müracaatla zabıt tutturmanız gerekmektedir. Sigorta şirketlerimizin sizler için sunduğu 7/24 saat yardım hizmetinden yararlanabilir,arabanızı çekici ile en yakın servise çektirebilirsiniz.

 • Neden seyahat sağlık sigortası yaptırmalıyım?

  Seyahat sigortasi, sigortali olan kişinin yurtdışı seyahati esnasında herhangi bir kaza, sakatlanma, sağlik sorunları gibi risklerini belirlemis oldugu zaman dilimi içinde seçilmiş limitler kapsamı altına alan bir sigorta poliçesidir.

 • Seyahat Sağlık Sigortası ne zaman yapılmalı?

  Seyahat sağlık sigortası mutlaka seyahat başlamadan önce yapılmalıdır. Seyahat başladiktan sonra poliçe düzenlenemez, düzenlenmiş poliçede plan değişikliği yapılamaz veya süre uzatımı istenemez. Sigorta poliçesi ile ilgili bütün işlemlerin seyahat başlamadan önce tamamlanmış olması gerekir